Relacja z MPI 2015

14 września 2015      Kuba Świtalski

W dniach 11-12 września odbyły się pierwsze Mistrzostwa Polski Instruktorów Kitesurfingu w naszej bazie naKajta.pl. Zgłosiło się 23 mężczyzn i 8 kobiet co na pierwsze zawody tego typu jest całkiem dobrym wynikiem.

Poranek w dniu zawodów przywitał nas całkiem dobrym wiatrem z południowego wschodu więc udało się rozegrać wszystkie konkurencje.

mpi-race

Konkurencja 1 – Technika

Każdy zawodnik miał do zademonstrowania 5 ewolucji: prosty skok transition na obu halsach, zwrot jibe into toe side (regular do switch) na obu halsach oraz surface-pass na wybranym halsie. Za każdą ewolucję można było dostać od 0 do 10 punktów. Najlepszy w tej konkurencji okazał się być Jan Krosny osiągając mega dobry wynik 48 punktów. Pierwsza dziewczyna to nasza instruktorka Jagoda Spież. Gratulacje.

Konkurencja 2 – Hang Time

Hang Time czyli czas lotu odbył się w nieco słabszych warunkach wiatrowych jednak najlepszemu udało się lecieć prawie 4,5 sekundy więc nie było też najgorzej. Czempion długich lotów: Artur Sowa. Z dziewczyn najdłużej latała Katarzyna Rakowiecka. Graty!

Konkurencja 3 – Twin Tip Race

Wszystkie 4 wyścigi race odbywały się przy mocnym wietrze, szans pozostałym zawodnikom nie dał Jan Krosny wygrywająć wszystkie wyścigi. Dziewczyny pojechała znowu Kasia. Z ciekawostek zawodnicy zderzyli się tylko jeden raz a przy młynie jaki panował na starcie to dobry wynik.

Najlepsi zawodnicy zgarneli: Latwiec F-one Bandit 2016, Deska Nobile, Deska Su-2, Trickboard, Bluzy, t-shirty, czapki, opaski, książki i inne gadżety.

Takie zacne nagrody były dzięki sponsorom: KITEOFFER.COM, Nobile, Su-2, Lulagoga i Trickboard.

Pomoc w organizacji: naKajta.pl, Kite Hero, Surf to Fly, Surf Brother, TopKite.pl.


Szczegółowe wyniki do pobbrania – Wyniki MPI 2015